niedziela, 29 kwietnia 2012

Powrót do żywych i garść informacji


Kochani wracam!  Chociaż tylko na chwilkę:) bo zaraz pakuję samochód, książki i wyjeżdżam na majówkę.
Godzinę temu zdałam egzamin i w końcu wracam do życia. Nareszcie zacznę wychodzić  z domu i znowu zacznę spotykać się z innymi ludźmi. Powoli małymi krokami wracam również do blogowania i do aktywnego uczestniczenia w życiu Waszych blogów. Jakże się cieszę! 
Nadszedł czas kiedy choć przez chwilę będę mogła oddać się błogiemu lenistwu na zielonej soczystej trawie z książką w ręce.

Przed wyjazdem mam dla Was jeszcze dwie ciekawe informacje.

Po pierwsze chciałam zakomunikować i przypomnieć osobom, które zapomniały, że już niedługo, zaraz po weekendzie majowym w Łodzi i w innych miastach Polski odbędą się spotkania z jednym z najpopularniejszych pisarzy lat 90-tych w Polsce - Jonathanem Carrollem. Przyznam, że czytałam jego książki jeszcze jako nastolatka i nie wiem jak odebrałabym je teraz, ale nadal pozostaje pod wielkim wrażeniem jego "Śpiąc w płomieniu". Muszę przeczytać ją jeszcze raz i porównać moje młodzieńcze gusta czytelnicze z obecnymi.
Spotkanie odbędzie się:
9 maja 2012 roku w Śródmiejskim Forum Kultury o godzinie 18.00

Poza tym z całego serce chciałam Wam przedstawić trailer zapowiadający najnowsze pisklę, które wyfrunęło spod skrzydeł Małej kurki


Emily Neale - zwykła, młoda dziewczyna mieszka wraz z ojcem na przedmieściach Mexico City. Kolekcjonuje historie kobiet – morderczyń. Z wycinków prasowych tworzy katalog zbrodni. Zadziwia wiedzą na temat świętych.
Wychowywała się bez matki, która pewnego dnia zniknęła w trakcie zakupów na hałaśliwym targu. Dzieciństwo minęło jej wśród encyklopedii i leksykonów. Troskliwy ojciec starał się zastąpić oboje rodziców, a przełożona sierocińca pod wezwaniem świętej Róży z Limy - siostra Agata - delikatnie i z czułością wspomagała go w tym zadaniu. 
Kiedy przed drzwiami jej stuletniego domu staje kuzyn Santiago wyznania miłosne stają się błogosławieństwem i klątwą jednocześnie.


Myślę, że warto nieco bliżej przyjrzeć się tej książce bo zapowiada się naprawdę interesująco, Mam nadzieję, że zaskoczy czytelników przynajmniej w takim samym stopniu jak wcześniejsza "Siostrzyca" wydana nakładem wydawnictwa. Ja tymczasem się pakuję. Zabieram ze sobą laptopa (chociaż nie będę miała dostępu do internetu) i

W duchu mam nadzieję, że chociaż część z nich uda mi się przeczytać i napisać zaległe recenzje. Do zobaczenia tym razem za niedługo. Spodziewajcie się wysypu recenzji.

5 komentarzy:

 1. zatem miłego wypoczynku i do zobaczenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm, opis i trailer "Trucizną mnie uwodzisz" bardzo mnie zaciekawił :)
  Mile spędzonego czasu z książką! :) Czekam na recenzje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do zobaczenia po majówce i miłego czytania :)

  OdpowiedzUsuń
 4. W takim razie życzę miłej lektury i udanego wypoczynku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. gratuluję uporania się z egzaminem i życzę przyjemnej majówki :)

  OdpowiedzUsuń